Witamy na stronach vortalu Komunikacja Miejska w Bolesławcu!

Zapraszamy do zwiedzenia całego vortalu włącznie z galerią zdjęć ;)!

Galeria zdjęć

21.11.2011r. - Zmiana rozkładów linii 0/3

Email Drukuj PDF
Z dniem 21. listopada 2011r. następuje zmiana rozkładów jazdy linii 0/3. Wg. MZK ta zmiana będzie dotyczyć tylko delikatnych korekt czasowych.

Nowe Solarisy już na zajezdni!

Email Drukuj PDF
Pierwsza partia nowych autobusów na początku tego tygodnia dotarła na zajezdnię miejskiego przewoźnika. Solarisy Alpino 8,6, bo o nich mowa przyjechały 1,5miesiąca przed terminem i w tej chwili są przystosowywane do wyjazdu na linie miejskie. Poniżej prezentujemy "zwiadowcze" zdjęcia nowych nabytków :)

fot. Michalbc fot. Michalbc

Wszystkich Świętych 2011.

Email Drukuj PDF
Na stronie MZK Bolesławiec ukazała się informacja, iż w dniu 01.11.2011 r. autobusy linii nr 0 będą kursowały w godzinach:
- od 8:30 do 16:00 średnio co 7 minut,
- od 16:00 do 18:00 średnio co 20 minut.
W w/w godzinach wszystkie kursy linii 0 będa zaczynać się i kończyć zaraz przy bramie głównej cmentarza na ulicy Śluzowej, a z trasy tych autobusów wyłączone zostają przystanki:
POM, EUROCASH, Gdańska Kiosk, Gdańska 53 i Garncarska.
Dodatkowo wszystkie autobusy linii 0 będą zatrzymywały się na przystankach:
- Staszica 105, Łąkowa NŻ (obok Kościoła) i Łąkowa I.

Poniżej prawdopodobne odjazdy z przystanku "Gałczyńskiego Tesco".


Druga Setra w taborze MZK.

Email Drukuj PDF
Dnia 18.10 br. na terenie zajezdni MZK został zaobserwowany "nowy" pojazd. Jest to niskopodłogowy autobus Setra S315 NF pochodzący z firmy Regionalverkehr Oberbayern GmbH (RVO) z miasta München, który podobnie jak jej "starsza siostra" spełnia wymogi normy EURO 2, ma długość 12m oraz został wyprodukowany w 1998r. Pojazd w najbliższym czasie wyjedzie do obsługi przewozu pracowników firmy Bader z numerkiem #171.

fot. Michalbc

22. października - wyjedzie linia 8.

Email Drukuj PDF
W związku z wysuniętą propozycją przez dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o odpracowanie w sobotę zajęć lekcyjnych zostaną uruchomione dnia 22. października b.r. następujące kursy linii 8:
- z pętli Gałczyńskiego Tesco o godz. 6:50 i 14:30.
- z przystanku Otok o godz. 7:34 i 14:57.
Według rozkładu obowiązującego w dni robocze.

Wypadek bolesławieckiego autokaru w Świdnicy - są ranni!

Email Drukuj PDF
8.10.2011r., około godziny 17:30 doszło do groźnego wypadku na drodze Burkatów-Świdnica. Autobus przewożący 44 pasażerów, w tym 5-cioro dzieci, wypadł z trasy i uderzył w drzewo, przygniatając samochód osobowy. Sześć osób zostało rannych.Na razie wiadomo tyle, że samochód osobowy ciągnący inne auto na lawecie wyprzedzał autobus MZK z Bolesławca. Podczas manewru wpadł w poślizg i doszło do kontaktu obu pojazdów, które wypadły z drogi i zatrzymały się na drzewie. Ranni to kierowca i pasażer osobówki oraz 4 osoby jadące autobusem. Wszyscy zostali przetransportowani karetkami do szpitala Latawiec w Świdnicy.Więcej zdjęć oraz pełna wersja artykułu na stronie Świdnica24.pl:: Autobus przygniótł osobówkę. Są ranni.

(swidnica24.pl/popr. mzk.bolec.info).

Strona 7 z 12

trwa inicjalizacja, prosze czekac...


BUTTONY
POLECAMY