Witamy na stronach vortalu Komunikacja Miejska w Bolesławcu!

Zapraszamy do zwiedzenia całego vortalu włącznie z galerią zdjęć ;)!

Galeria zdjęć

Dzień bez samochodu!

Email Drukuj PDF
22. września br. " Europejski Dzień bez samochodu." Oszczędź sobie i środowisku naturalnemu. Spalaj kalorie, a nie benzynę.

Ministerstwo Środowiska, Gmina Miejska Bolesławiec oraz Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Bolesławcu zapraszają do udziału w akcji.

"Dzień bez samochodu” - 22. września 2011r.

Decydując się na pozostawienie samochodu w garażu albo na parkingu i spacer do pobliskiego sklepu lub przejażdżkę rowerem do pracy sprawiamy, że zyskujemy na tym zarówno my, jak i środowisko naturalne...

"to ludzie tworzą klimat”.

22 września będzie można bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu, wystarczy… mieć ze sobą ważny dowód rejestracyjny pojazdu silnikowego oraz prawo jazdy (osoby dorosłe).

ważną legitymację szkolną lub studencką (dzieci i młodzież ucząca się).

Dzieci w wieku przedszkolnym, powyżej4 roku życia, korzystające z usług MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu pod opieką osoby dorosłej (posiadającej ważny dowód rejestracyjny pojazdu silnikowego oraz prawo jazdy), będą w tym dniu również uprawnione do bezpłatnego przejazdu.

"Nie zamykaj się w samochodzie… i wybierz wygodną alternatywę”.

Zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu – to problemy, z którymi borykają się miasta w każdym regionie Polski. Kampania Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest zdecydowaną odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach polskich w tym i w Bolesławcu.


(Bolec.Info/Gmina Miejska).

Dodatkowy kurs linii 6!

Email Drukuj PDF
Z dniem 26 września br. uruchomiony zostanie dodatkowy kurs linii 6 o godz. 14:45 z przystanku "Dolne Młyny Szkoła" w kierunku Kruszyna. Zmiany dotyczyć będą również nieznacznych przesunięć czasowych niektórych kursów.

1.09 - zmiana rozkladów jazdy!

Email Drukuj PDF
Z dniem 1.09.2011r. następuje zmiana rozkładów jazdy linii 0, 1, 3, 6, 8 i 10 na szkolny, obowiązujący przed wakacjami. Na trasy wyjadą także autobusy linii: 2bis, 5, 5bis i 13.

#152 w nowej reklamie!

Email Drukuj PDF
Dnia 4 lipca br. został zaobserwowany Autosan A1010M #152 w nowej odsłonie reklamy jednej z bolesławieckich hurtowni paneli oraz drzwi. Folia utrzymuje się w kolorze czerwonym. Pojazd posiada zaklejone szyby boczne. Autosan wyjechał dziś na linię 0/3.

fot. B@rtek

"Nowa" Setra w taborze bolesławieckiego przewoźnika!

Email Drukuj PDF
Po ogłoszonym przetargu na dostawę nowych pojazdów do MZK Bolesławiec, który wygrał Solaris, wszyscy myśleli, że jest to jednorazowy epizod w bieżącym roku. Nic bardziej mylnego, bowiem 23.06.2011 r. bazę taborową firmy zasilił niskopodłogowy pojazd Setra S315 NF pochodzący z niemieckiego Regionalverkehr Oberbayern. Nowy autobus, spełniający wymagania normy EURO 2, ma długość 12 m i został wyprodukowany w 1998 r. Jego przebieg wynosi 656 267 km. Liczba miejsc siedzących to 47 + 1, a stojących 46. W autobusie jest również miejsce na wózek dziecięcy. Ciężko jest przewidzieć do jakiego typu przewozów zostanie oddelegowane nowe "dziecko" MZK lecz wierzymy, że obsłuży linie miejskie, które odznaczają się wysoką frekwencją.

fot. Michalbc

#152 bez reklamy!

Email Drukuj PDF
Dnia 20.06.2011r. zauważony został Autosan A1010M.08 #152 bez reklamy jednej z bolesławieckich hurtowni materiałów budowlanych.Pojazd jeździł na linii 4.

fot. Michalbc

Strona 8 z 12

trwa inicjalizacja, prosze czekac...


BUTTONY
POLECAMY