Witamy na stronach vortalu Komunikacja Miejska w Bolesławcu!

Zapraszamy do zwiedzenia całego vortalu włącznie z galerią zdjęć ;)!

Galeria zdjęć

#168 bez reklamy!

Email Drukuj PDF
Dnia 17.03.2011r. zauważony został Kutsenits Stario O815D #168 bez reklamy jednego z salonów optycznych. Pojazd kursuje na linii 0/1.

fot. B@rtek fot. Michalbc

Zmiana rozkładu jazdy!

Email Drukuj PDF
Według informacji podanych na stronie przewoźnika, dnia 14.02.2011r. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii 0/3 oraz przywrócony zostaje kurs linii 5 o godzinie 6:40 z Osiedla Kwiatowego do Łasickiej.

Po nieobecności - wracamy :)

Email Drukuj PDF
Wyeliminowaliśmy kilka rażących błędów w konstrukcji strony, reszta zmian dotyczy bardziej niewidocznych części witryny.

Za utrudnienia związane z pracami przepraszamy - Administracja.

Podsumowanie 2010r.

Email Drukuj PDF

W związku z remontem ulicy Zabobrze od ubiegłego roku wyłączane zostały przystanki na w/w ulicy, aż w końcu zapadła decyzja o jej całkowitym zamknięciu dla autobusów MZK. Objazd wiedzie drogą krajową nr 4 w kierunku Zgorzelca. Postawione zostały również przystanki zastępcze - jeden przy Prinjavorze, drugi (jako pętla) przy Podkowie.

Na początku roku za wzorowe zachowanie został nagrodzony kierowca autobusu, który znalazł i zwrócił zagubioną torebkę.

fot. Michalbc


Niespodziewanie zapadła decyzja podjęta przez zarządce drogi o wyłączeniu przystanku "Zgorzelecka Dworzec PKS" z obsługi przez miejskiego przewoźnika. Z dniem 10.02.2010r. powołując się na względy bezpieczeństwa (które MZK spełniało, a inni przewoźnicy niekoniecznie) postawiono zakaz zatrzymywania się i postoju. Nagłośnienie tematu przez lokalne media poskutkowało tym, iż z dniem 1.03.2010r. w/w przystanek wrócił na swoje miejsce.

Dnia 18.02.2010r., Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej odkupił od miejskiego przewoźnika autobus, który jest przeznaczony na jeżdżący zabytek. Wybór padł na wóz o numerze taborowym #136, który niedługo zostanie poddany gruntownemu remontowi, aby mu przywrócić dawny blask.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. GKMKM

Tego samego dnia rozpoczął się również proces kasacji Autosana H9-35 #137. Wymontowano wiele części, które przydadzą się do odrestaurowania gorzowskiego zabytku.

fot. Michalbc

Na początku lutego ubiegłego roku zawitał na zajezdnię MZK kolejny, czwarty używany autobus. Był to czwarty Kutsenits Stario O815D we flocie miejskiego przewoźnika, lecz różnił się on zabudową wnętrza oraz stylistyką zewnętrzną (w szczególności prawy bok względem kierowcy). Pojazd otrzymał kolejny numer - #167, debiut liniowy -> 15.02 na linii 0/1. Poprzednim właścicielem była firma Norgesbuss Baerum, a sam wóz jeździł z numerem #836.

fot. Michalbc fot. Michalbc


Z dniem 1.03.2010r. przywrócony został przystanek "Łąkowa NŻ".

Długo nie trzeba było czekać na kolejny używany pojazd. Dnia 8.03.2010r. wyjechał kolejny "Mercedes". Z zewnątrz nie odznaczał się niczym szczególnym, ale różnice widać wewnątrz pojazdu. Autobus wyróżnia się inną tapicerką siedzeń oraz innymi - bo lotniczymi siedzeniami. Swoje pierwsze kursy zaliczył na linii 13, poprzednim właścicielem była firma Norgesbuss Baerum, a wóz jeździł wcześniej z numerkiem #846.

fot. Michalbc fot. Michalbc


Na początku kwietnia zaczął się remont ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury. Autobusy przeciskały się pomiędzy sprzętem potrzebnym do gruntownej modernizacji nawierzchni, później czas przyszedł na objazdy.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. Michalbc


Kryterium uliczne zachowane było ulicami Jeleniogórska - Wybickiego - Bankowa - Kościelna - Żwirki i Wigury oraz Żwirki i Wigury - Bielska - Podgórna - Jeleniogórska. W drugiej fazie objazd dotyczył ulicy Żwirki i Wigury, a przebiegał on ulicami: Chrobrego - Asnyka - Karola Miarki i w drugą stronę analogicznie.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. Michalbc


Trzy miesiące później dotarło już szóste Stario. Pojazd otrzymał numer taborowy #169, jeździł wcześniej, jak 2 poprzednie w Norgesbuss Baerum, a nosił on numer taborowy #847. Pojazd wyróżnia się stylistyką zewnętrzną (zastosowaną dla starszych wozów tego typu), tapicerką siedzeń oraz kolorem wykładziny podłogowej.

fot. Michalbc fot. Michalbc


Podczas "Bolesławieckiego Święta Ceramiki" nie mogło zabraknąć objazdów. Z trasy autobusów MZK wyłączone zostały przystanki przy ulicach Karola Miarki i Żwirki i Wigury, a kryterium uliczne zaplanowane zostało ulicami: Spółdzielcza - Zygmunta Augusta - Podgórna.

fot. B@rtek


Dnia 8.11.2010r. nastąpiła zmiana rozkładów jazdy linii 3, 4 i 5, dotyczyła ona drobnych przesunięć czasowych.

Po wielu latach rzucana słów na wiatr ul. Dzieci Wrześni stała się jednokierunkowa. Przystanek w stronę Gałczyńskiego znajduje się na ul. Górników.

Zakończył się remont ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury. Autobusy powróciły na swoje dawne trasy. Umiejscowienie przystanków uległo zmianie.

Życzenia świąteczne

Email Drukuj PDF

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało węzły,
konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

ks. J. Twardowski


Zdrowych, wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Życzy Redakcja Vortalu ;)

Zima vs. MZK 1:0

Email Drukuj PDF
Najbardziej pokazowym zdarzeniem tego dnia była kraksa przy al. 1000-lecia, gdzie z powodu awarii układu pneumatycznego doszło do kolizji dwóch autobusów miejskiego przewoźnika. W tym zdarzeniu uczestniczyły dwa Autosany A1010M - 149 i 147. W pierwszym uszkodzona została pokrywa silnika, światła tylne oraz zderzak. W 147 już nie jest tak wesoło. Uszkodzeniu uległ zderzak wraz ze światłami, przednia część pojazdu oraz obydwie szyby (nie licząc wycieraczek etc.). Z rezerwy wysłane były kolejno 141 i 158. Pojazdy jeździły na linii 1 i 3. Kolejnym odnotowanym przez naszą redakcję zdarzeniem była kolizja Jelcza M101I #153 z samochodem osobowym. Pojazd kursował wów czas na linii 7. Zdarzenie to miało miejsce przy ul. Starzyńskiego (na wysokości "Rafaello").

fot. Michalbc

Zaś blisko pętli Kruszyn II doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Autosan A1010M #150 został pociągnięty przez zaspę i wylądował na drzewie. Ta kolizja skończyła się jedynie rozbitymi szybami. Pojazd jeździł na linii 3.

Natomiast z powodu zamieci śnieżnych do obsługi linii miejskich skierowane zostały Jelcze M081MB, kursujące wcześniej na przewozach pracowniczych. Jest to o tyle ciekawostką, iż spotkać te pojazdy na mieście jest bardzo trudno. Do obsługi wynajmów zostały skierowane przystosowane do cięższych warunków serwowanych przez zimę - Kutsenitsy Stario 815 MNF pochodzące z Norwegii i Szwecji.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. Michalbc fot. Michalbc


Opóźnienia na liniach wynosiły średnio po 15 minut.

Strona 11 z 12

trwa inicjalizacja, prosze czekac...


BUTTONY
POLECAMY