Podsumowanie 2010r.

Email Drukuj PDF

W związku z remontem ulicy Zabobrze od ubiegłego roku wyłączane zostały przystanki na w/w ulicy, aż w końcu zapadła decyzja o jej całkowitym zamknięciu dla autobusów MZK. Objazd wiedzie drogą krajową nr 4 w kierunku Zgorzelca. Postawione zostały również przystanki zastępcze - jeden przy Prinjavorze, drugi (jako pętla) przy Podkowie.

Na początku roku za wzorowe zachowanie został nagrodzony kierowca autobusu, który znalazł i zwrócił zagubioną torebkę.

fot. Michalbc


Niespodziewanie zapadła decyzja podjęta przez zarządce drogi o wyłączeniu przystanku "Zgorzelecka Dworzec PKS" z obsługi przez miejskiego przewoźnika. Z dniem 10.02.2010r. powołując się na względy bezpieczeństwa (które MZK spełniało, a inni przewoźnicy niekoniecznie) postawiono zakaz zatrzymywania się i postoju. Nagłośnienie tematu przez lokalne media poskutkowało tym, iż z dniem 1.03.2010r. w/w przystanek wrócił na swoje miejsce.

Dnia 18.02.2010r., Gorzowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej odkupił od miejskiego przewoźnika autobus, który jest przeznaczony na jeżdżący zabytek. Wybór padł na wóz o numerze taborowym #136, który niedługo zostanie poddany gruntownemu remontowi, aby mu przywrócić dawny blask.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. GKMKM

Tego samego dnia rozpoczął się również proces kasacji Autosana H9-35 #137. Wymontowano wiele części, które przydadzą się do odrestaurowania gorzowskiego zabytku.

fot. Michalbc

Na początku lutego ubiegłego roku zawitał na zajezdnię MZK kolejny, czwarty używany autobus. Był to czwarty Kutsenits Stario O815D we flocie miejskiego przewoźnika, lecz różnił się on zabudową wnętrza oraz stylistyką zewnętrzną (w szczególności prawy bok względem kierowcy). Pojazd otrzymał kolejny numer - #167, debiut liniowy -> 15.02 na linii 0/1. Poprzednim właścicielem była firma Norgesbuss Baerum, a sam wóz jeździł z numerem #836.

fot. Michalbc fot. Michalbc


Z dniem 1.03.2010r. przywrócony został przystanek "Łąkowa NŻ".

Długo nie trzeba było czekać na kolejny używany pojazd. Dnia 8.03.2010r. wyjechał kolejny "Mercedes". Z zewnątrz nie odznaczał się niczym szczególnym, ale różnice widać wewnątrz pojazdu. Autobus wyróżnia się inną tapicerką siedzeń oraz innymi - bo lotniczymi siedzeniami. Swoje pierwsze kursy zaliczył na linii 13, poprzednim właścicielem była firma Norgesbuss Baerum, a wóz jeździł wcześniej z numerkiem #846.

fot. Michalbc fot. Michalbc


Na początku kwietnia zaczął się remont ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury. Autobusy przeciskały się pomiędzy sprzętem potrzebnym do gruntownej modernizacji nawierzchni, później czas przyszedł na objazdy.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. Michalbc


Kryterium uliczne zachowane było ulicami Jeleniogórska - Wybickiego - Bankowa - Kościelna - Żwirki i Wigury oraz Żwirki i Wigury - Bielska - Podgórna - Jeleniogórska. W drugiej fazie objazd dotyczył ulicy Żwirki i Wigury, a przebiegał on ulicami: Chrobrego - Asnyka - Karola Miarki i w drugą stronę analogicznie.

fot. Michalbc fot. Michalbc fot. Michalbc


Trzy miesiące później dotarło już szóste Stario. Pojazd otrzymał numer taborowy #169, jeździł wcześniej, jak 2 poprzednie w Norgesbuss Baerum, a nosił on numer taborowy #847. Pojazd wyróżnia się stylistyką zewnętrzną (zastosowaną dla starszych wozów tego typu), tapicerką siedzeń oraz kolorem wykładziny podłogowej.

fot. Michalbc fot. Michalbc


Podczas "Bolesławieckiego Święta Ceramiki" nie mogło zabraknąć objazdów. Z trasy autobusów MZK wyłączone zostały przystanki przy ulicach Karola Miarki i Żwirki i Wigury, a kryterium uliczne zaplanowane zostało ulicami: Spółdzielcza - Zygmunta Augusta - Podgórna.

fot. B@rtek


Dnia 8.11.2010r. nastąpiła zmiana rozkładów jazdy linii 3, 4 i 5, dotyczyła ona drobnych przesunięć czasowych.

Po wielu latach rzucana słów na wiatr ul. Dzieci Wrześni stała się jednokierunkowa. Przystanek w stronę Gałczyńskiego znajduje się na ul. Górników.

Zakończył się remont ulic Karola Miarki i Żwirki i Wigury. Autobusy powróciły na swoje dawne trasy. Umiejscowienie przystanków uległo zmianie.
trwa inicjalizacja, prosze czekac...


BUTTONY
POLECAMY