Dzień bez samochodu!

Email Drukuj PDF
22. września br. " Europejski Dzień bez samochodu." Oszczędź sobie i środowisku naturalnemu. Spalaj kalorie, a nie benzynę.

Ministerstwo Środowiska, Gmina Miejska Bolesławiec oraz Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Bolesławcu zapraszają do udziału w akcji.

"Dzień bez samochodu” - 22. września 2011r.

Decydując się na pozostawienie samochodu w garażu albo na parkingu i spacer do pobliskiego sklepu lub przejażdżkę rowerem do pracy sprawiamy, że zyskujemy na tym zarówno my, jak i środowisko naturalne...

"to ludzie tworzą klimat”.

22 września będzie można bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu, wystarczy… mieć ze sobą ważny dowód rejestracyjny pojazdu silnikowego oraz prawo jazdy (osoby dorosłe).

ważną legitymację szkolną lub studencką (dzieci i młodzież ucząca się).

Dzieci w wieku przedszkolnym, powyżej4 roku życia, korzystające z usług MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu pod opieką osoby dorosłej (posiadającej ważny dowód rejestracyjny pojazdu silnikowego oraz prawo jazdy), będą w tym dniu również uprawnione do bezpłatnego przejazdu.

"Nie zamykaj się w samochodzie… i wybierz wygodną alternatywę”.

Zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu – to problemy, z którymi borykają się miasta w każdym regionie Polski. Kampania Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu jest zdecydowaną odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach polskich w tym i w Bolesławcu.


(Bolec.Info/Gmina Miejska).
trwa inicjalizacja, prosze czekac...


BUTTONY
POLECAMY