starianki

Email Drukuj PDF

Pojazdy obecnie eksploatowane: Kutsenits Stario O815DKutsenits Stario to niskowejściowy autobus miejski karosowany na elementach nośnych Mercedesa Medio O815D. Pojazd wyposażony jest w silnik o mocy 149KM, oznaczony symbolem OM904LA oraz automatyczną skrzynię biegów. Oś przednia "mercedesa" oparta jest na poduszkach oraz resorach, a tylny most zawieszony jest na poduszkach oraz półresorze.Zagospodarowanie oraz wykończenie wnętrza jest różne i zależne od partii. Pierwsza trójka (nr tab. #164-#166) posiada białe laminaty, jako wykończenie ścian bocznych, laminat obity materiałem współgrającym z wzorem na siedzeniach, który jest umieszczony na suficie, tunel chłodzący (nawiewy tunelowe), 3 nagrzewnice na wóz oraz ogrzewanie konwektorowe.Na wprost od drugich drzwi zauważymy 6 rozkładanych oraz 2 nierozkładane, co daje nam razem 8 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Kierując się ku górze widzimy dwa rzędy, trzy kanapy po 2 miejsca siedzące oraz trzy kanapy tzw. "półtoraków". W ostatnim rzędzie zasiąść może 5 osób, co daje nam łącznie 22+1 miejsc siedzących, włącznie z kierowcą, którego fotel nie wyróżnia się niczym szczególnym. (półtoraki liczą się za 1)


Deska zaadaptowana z modelu Vario

Pierwsze, czym wyróżnia się seria #167-#169 jest układ drzwi (1-2-0). Kierując się ku wnętrzu można dostrzec brak tunelu chłodzącego, jednolitą perforowaną podsufitkę, inny układ siedzeń oraz więcej dostępnych miejsc z poziomu niskiej i wysokiej podłogi. Egzemplarze te wyposażone są w 9 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi (w tym 5 rozkładanych). Na wysokim podeście znalazły się z dwóch stron dwa rzędy siedzeń, po 6 miejsc siedzących z każdej strony (tylna kanapa 5 miejsc), czyli 26+1 miejsc siedzących. W Kutsenitsach #167 i #169 zastosowano "twarde", miejskie siedzenia, a w #168 miękkie, lotnicze fotele z pasami - biodrówkami. Każdy pojazd różni się tapicerką siedzeń. Boczki autobusu wykończone są wykładziną odcieniu szarego. Układ grzewczy nie zmienił się.
Fotele kierowcy są w #167 i #169 niemalże identyczne, z pominięciem małego szczegółu, jakim są podłokietniki. Obydwa te fotele są podgrzewane. W #168 zaś fotel kierowcy jest podobny do kubełkowego, który nie ma funkcji podgrzewania.Bedąc już w kabinie kierowcy możemy zaobserwować różne rozmieszczenie przycisków na desce rozdzielczej, przy czym w wozach #167 i #168 przyciski są z lewej strony, na specjanym "panelu", który znajduje się pod ręką, a w #169 na desce rozdzielczej. Rozglądając się w wozie #168 możemy dostrzec monitorek, który pokazuje nam obraz z kamery cofania.
Wychodząc na zewnątrz pojazdu możemy zauważyć, jak wcześniej zostało zaznaczone - inny układ drzwi (#164-#166 posiadają 1-1-0, a #167-#169 1-2-0), przez co zmieniły się wymiary szyb bocznych.Kutsenits o numerze taborowym #169 wyróżnia się od całej reszty przodem, tyłem oraz umieszczeniem wycieraczek.
» Więcej zdjęć w galerii portalu Komunikacja Miejska w Bolesławcu «


Dane techniczne:

Długość
Szerokość
Wysokość
Rozstaw osi
Masa całkowita
8240mm
2330mm
2925mm
4800mm
8,2t

Silnik
Moc
Skrzynia biegów
Liczba przełożeń
MB OM 904LA
149KM
Allison AT-542
4

trwa inicjalizacja, prosze czekac...


BUTTONY
POLECAMY